Logo-3

فینال قهرمانی شطرنج آقایان و بانوان کشور- کرمان1402

—————————————————————

گزارش مسابقات:

پایان مرحله فینال مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در کرمان

برترین های شطرنج ایران در سال 1402، در کرمان مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی هیئت شطرنج استان کرمان؛ پنجاه و ششمین دوره فینال شطرنج قهرمانی کشور در بخش آقایان و سی و سومین دوره این مسابقات در بخش بانوان به میزبانی کرمان برگزار شد.

در این رقابت‌ها ۲۸ شطرنج باز به صورت مجزا در دو بخش آقایان و بانوان به مدت 10 روز با هم به رقابت پرداختند.
در بخش آقایان، ۱۰ شطرنج باز از مرحله نیمه نهایی راهی فینال شدند و سه شطرنج‌باز دارای ریتینگ بالای ۲۵۰۰ و قهرمانان دوره‌های پیشین همراه با یک نفر سهمیه استان میزبان به رقابت پرداختند.
در بخش بانوان نیز ۱۰ ورزشکار برتر مرحله نیمه نهایی همراه با سه شطرنج‌باز برتر در دوره‌های گذشته و یک ورزشکار سهمیه استان کرمان رقابت خود را در ۱۳ دور پیگیری کردند.
در پایان مسابقات بخش مردان، امیررضا پورآقابالا از استان آذربایجان شرقی با ۱۱ امتیاز، استاد بزرگ بردیا دانشور از استان تهران با ۱۰/۵ امتیاز و استاد بزرگ سیدخلیل موسوی از استان گیلان با ۸/۵ امتیاز مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
همچنین در بخش بانوان ملیکا محمدی از استان قزوین با ۱۰ امتیاز پروا بهزادنظیف از گیلان با ۹ امتیاز و استاد فیده میترا اصغرزاده از استان البرز با ۸ امتیاز مقام های اول تا سوم را به دست آورد.
نفرات اول و دوم بخش آقایان جواز حضور در تیم ملی را به دست آوردند تا همراه با سه شطرنج باز دارای ریتینگ بالای ۲۶۰۰ تمرینات خود را در تیم ملی پیگیری کنند.
در بخش بانوان هم سه ورزشکار برتر همراه با شطرنج‌بازی که تایید کمیته فنی را دریافت کند به تیم ملی راه پیدا کردند تا همراه با مبینا علی نسب تنها استاد بزرگ شطرنج بانوان کشور، تمرینات خود را در قالب تیم ملی پیگیری کند.

لازم بذکر است میزبانی کرمان از مراحل نیمه نهایی مردان و فینال بانوان و آقایان که برای اولین بار در تاریخ شطرنج این استان رقم می خورد، تمجید مسئولان فدراسیون، مربیان و بازیکنان را بدنبال داشت.
بوفه کامل و رایگان جهت پذیرایی برای بازیکنان در تمامی مدت برگزاری مسابقات، اهدای هدایای یادبود به تمامی بازیکنان، سرویس رفت و برگشت با کیفیت مناسب، در نظر گرفتن امکانات ویژه برای کلیه داوران به صورت رایگان، امکان استفاده از اسکان رایگان قبل و بعد از شروع مسابقه علاوه بر زمان مسابقه و پخش زنده و مستقیم بازی ها و تفسیر همزمان آن ها توسط کارشناسان، از جمله مواردی بود که باعث شد شرکت کنندگان، کیفیت میزبانی کرمان را در ایران بی سابقه بخوانند.